ממשיכים בשגרה כואבת, ולא מתרגלים- עד שכולם חוזרים

משלוח חינם בקנייה מעל 300 שקל  |  להזמנה טלפונית 050-9755552  |  חדש! משלוחים לארה״ב ואירופה

משלוח חינם בקנייה מעל 300 שקל

להזמנה טלפונית 050-9755552 | חדש! משלוחים לחו״ל

המדריך לאישה העסוקה- אוכלים מאכלים בריאים גם כשעסוקים

אשה עם מאכלים בריאים שמחה ונהנית
גם כשהשגרה עמוסה נדאג להכין מאכלים בריאים למען הבריאות והשמחה

כך תצליחי לאמץ שגרת חיים בריאה עם מאכלים בריאים גם כשאת עסוקה בג’אגלינג יומיומי של בית, עבודה, ילדים, משפחה

רשימת אוכל בריא – המפתח הראשון להצלחה

מאכלים בריאים הם הבסיס לאימוץ של אורח חיים בריא, כאשר רשימת אוכל בריא היא הדבר שיכול לסגור לך את כל הפינות בנושא הזה. 

אנחנו הנשים תמיד עסוקות. בין אם יש לנו קריירה תובענית, משרה חלקית, או שאנו רק מנהלות את משק הבית, אנחנו עסוקות מהרבה מאוד סיבות וטעמים, וקשה לנו להתפנות לדאוג לעצמנו. בראש ובראשונה כי בין שלל עיסוקינו אנחנו אלה שבמרבית המקרים מנהלות בפועל את הבית בג’אלינג מופלא. אנחנו דואגות לתחזוקת הבית, דואגות לכל ההתנהלות סביב הילדים, מתפקדות כאמהות במשרה מלאה, כבנות זוג, משמרות את הקשרים המשפחתיים והחברתיים, עובדות… . בקיצור, עושות המון ללא הפסקה. 

אין ספק שנשים התברכו ביכולות מופלאות, והן מצליחות לנהל באופן מופתי את כל המשימות בחייהן. אבל, יש אבל – כל הג’אלינג הזה מגיע על חשבון משהו. ואם יש משהו שקשה לנהל בתוך שגרת חיים עמוסה ועסוקה זה אורח חיים בריא

אורח חיים בריא כולל מרכיבים רבים. בראש וראשונה תפריט בריא, עם רשימת אוכל בריא, של מאכלים בריאים שיזינו את הגוף שלנו וידאגו לנו. 

 

מכינים רשימת אוכל בריא עם מאכלים בריאים
אוכלים מאכלים בריאים, מכינים רשימת אוכל בריא על מנת לאכול בריא גם כשעסוקים

 

בגלל שאנחנו כל כך עסוקות, קשה מאוד לשמור על שגרת חיים בריאה וטובה, הכוללת רשימת אוכל בריא. ושגרה כזאת נחוצה לנו כל כך, כי הבריאות שלנו היא הבסיס להכול. 

אז למה זה קשה? לאכול בריא, מאכלים בריאים, זה דבר שדורש השקעה לא קטנה של זמן. המאכלים שהכי קל לאכול הם מאכלי ג’אנק שנמצאים בהישג יד בכל פינה. 

קל הרבה יותר לשלוח יד למדף או למגירה ולשלוף משם מוצר שרק פותחים ואוכלים, בלי הכנה ארוכה, ליהנות ממאכל שממלא את הבטן לכמה שעות, אבל בפועל מלבד משהו שמשביע את הרעב לזמן מה, האוכל שאכלנו לא באמת תרם לנו ולבריאות שלנו ולא חיזק את הגוף שלנו, כי זה קורה רק עם מאכלים בריאים

איך אנחנו כנשים עסוקות כל כך נצליח לשלב גם תזונה טובה ובריאה? נראה שלשם כך צריך לאמץ כל מיני טריקים כדי להצליח. 

אחד הדברים שיכולים מאוד לעזור הוא להכין רשימת אוכל בריא. ולמה זה כל כך יכול לעזור? רשימה כזאת תסייע לנו בעצם להציב לעצמנו מול העיניים, בבהירות ובקלות, את המאכלים שעלינו לדאוג לאכול, מאכלים בריאים שיעשו לנו רק טוב. 

רשימת אוכל בריא היא דבר נהדר שיכול למקד אותנו ולגרום לנו פחות להתפזר בחיפוש אחר מאכלים שונים שפחות מומלצים לנו. רשימה מוכנה מראש של מאכלים בריאים שנאמץ אותה למטבח שלנו, תעזור לשלוף בקלות רבה יותר מאכלים שיזינו את גופנו. 

דבר נוסף – שמירה על האיזון של מערכת העיכול יסייע לך לחיות חיים בריאים וטובים. את האיזון הזה ניתן להשיג באמצעות צריכת פרוביוטיקה איכותית, שמבטיחה שמאזן החיידקים הטובים בגוף יהיה גבוה משל החיידקים הרעים. פעולה קטנה אבל מאוד עוזרת ותורמת לירידה במשקל, הרזיה, בטן נפוחה, תחושת כבדות, חוסר אנרגיה ועוד. 

זכרי, הגוף שלך הוא מכונה מדהימה שנבנית בין היתר בזכות מאכלים בריאים. כדי לחיות בריא אמצי לעצמך תפריט בריא שיסייע לך עם ירידה במשקל, הרזיה, חיזוק הגוף, חיזוק הנפש, ויעזור לך לחיות חיים בריאים ומלאי אנרגיה. שלך, מזל

נשים עסוקות יכולות להצליח בתוך שגרת חיים עמוסה למצוא את הדרך לאכול טוב ובריא, על פי רשימת אוכל בריא, וליהנות מכל היתרונות של מאכלים בריאים

מתכונים בריאים וקלים – יעזרו לך לאכול בריא בקלות

אישה עסוקה, שחיה במירוץ מטורף של ניהול בית ועבודה, חייבת על אחת כמה וכמה לאכול מאכלים בריאים על מנת לדאוג לבריאות גופה, ובמצב כזה מתכונים בריאים וקלים יכולים לעזור מאוד.

אנו מבינים שבתוך שגרת חיים עמוסה קשה מאוד לנהל אורח חיים בריא. כדי לאכול מאכלים בריאים צריך לדאוג שהם יהיו בהישג יד מבעוד מועד. וזה בניגוד למאכלים שאינם בריאים – חטיפים, אוכל מעובד ומוכן, ממתקים ועוד ג’אנק – שאותם דווקא ניתן להשיג בקלות, לשלוף ולאכול. 

מאכלים בריאים דורשים התכוננות מראש. התכוננות נפשית, מנטלית וגם פיזית וארגונית. 

בתוך עולם עמוס חשוב למצוא טריקים שונים שיסייעו לנו לאמץ תפריט בריא ושגרת חיים בריאה. בדרך כלל לא נמצא מאכלים בריאים ככה סתם על מדפים. ברוב המקרים כדי לאכול אוכל בריא צריך לטרוח ולהכין אותו, כי בדרך כלל הוא כולל רכיבים טבעיים, איכותיים וטריים, ומפיקים אותו סמוך לאכילה. 

מתכונים בריאים וקלים הם התשובה שלך להכנת מאכלים בריאים בבית שלא יגזלו זמן ומאמצים רבים.  

 

ספר מתכונים בריאים וקלים
מכינים מתכונים בריאים וקלים ונהנים ממאכלים בריאים שקל להכינם בבית

 

לא קשה לאתר מתכונים של מאכלים בריאים, אבל המטרה היא לחסוך זמן, לייעל זמן ולהצליח להפיקם במהירות. לכן לא מספיק לחפש רק מתכונים של אוכל בריא אלא לחפש מתכונים בריאים וקלים, של אוכל בריא שגם קל להכין אותו. 

כאשר אנו מדברים על מתכונים קלים להכנת מאכלים בריאים הכוונה היא שגם זמן ההכנה אינו ארוך, כי אנו לא רוצים לבזבז זמן רב במטבח, וגם אופן ההכנה אינו מסובך. כאשר אנחנו עסוקות, אנחנו לא רוצות לעמוד שעות במטבח עם כל מיני הקצפות מדידות ושקילות. אנחנו רוצים לאכול בריא ולעשות את זה בקלות ובמהירות. 

אז איך נמצא מתכונים בריאים וקלים

  • ראשית ברשת האינטרנט לא קשה לאתר. פשוט מקלידים ומחפשים מתכונים בריאים וקלים. ניתן למצוא מבחר גדול של מאכלים בריאים שהם גם קלים להכנה. 
  • ספרי מתכונים בריאים כוללים מבחר גדול של מתכונים בריאים וקלים. את הספר שלי “לרדת במשקל אחת ולתמיד” הוצאתי לאור על מנת לספר על אורח החיים הבריא שקל לאמץ אותו ולחיות אותו, עם הרבה הנאה ושמחה. אני כל כך מבינה כל אשה עסוקה, ולכן בספר שזורים מבחר גדול של מתכונים בריאים וקלים שיתנו לכן הרבה רעיונות איך תכינו אוכל בריא שיקפיץ את הבריאות שלכן רמה אחת קדימה, וכל זה בקלות ובלי הרב טרחה ועבודה. 
  • ניתן גם לאלתר בבית הכנת מאכלים בריאים עם מתכונים בריאים וקלים. למשל, לקחת שקית לקט ירקות קפואים, להכין בקלות על פי הוראות ההכנה, להוסיף לצידם דגנים וקטניות שאוהבים, אורז מלא או פסטה מחיטה מלאה, והנה יצרת לך מתכונים בריאים וקלים משלך. 

אז הנה ראינו, שגם כשאנחנו עסוקות, עם קצת תכנון מגשימים את המטרה לאכול מאכלים בריאים.

איך להכין אוכל בריא לכל השבוע – הטריק של העסוקות

אישה עסוקה כבר מכירה היטב את שגרת השבוע העמוס, וכשהיא רוצה לאכול מאכלים בריאים, כאלה שדורשים הכנה, היא כבר מבינה שלפעמים צריך לדעת איך להכין אוכל בריא לכל השבוע

זה ברור שאישה עסוקה כמעט ולא מוצאת זמן להיות במטבח, בטח לא להכין מאכלים בריאים. גם לי אין תמיד פנאי לכך בין שלל הדברים שאני עושה. כאן אני יכולה לספר על עוד טריק שעוזר מאוד למי שאין לה הרבה זמן להשקיע במטבח. הטריק אומר – לרכז הכול בזמן אחד מסוים. להקצות מספר שעות ביום מסוים לכל ההכנות, ובעצם לדאוג איך להכין אוכל בריא לכל השבוע

אפשר להבין עד כמה מדובר בפטנט יעיל שעוזר להצטייד בהרבה מאכלים בריאים ככל שמקדישים לזה מחשבה. אם אנחנו בתוך שגרת חיים עמוסה, אז להיכנס בכל פעם בספונטניות למטבח, ללא תכנון, ולהתחיל לבשל, יכול רק לגזול עוד יותר מזמננו ומהאנרגיה שלנו, ואנחנו עלולות סתם להתפזר, להקדיש לזה רק חצי מחשבה, ואולי לא להכין את המאכלים הכי בריאים ואידיאליים עבורנו. 

לעומת זאת, פעולות שמלוות בתכנון מראש מסייעות לנו הרבה יותר בקלות להגיע למטרה שלנו, ובהקשר של מאכלים בריאים המטרות הן – להיות בריאים, ליהנות מגוף חזק, להיות עם אנרגיה רבה לעשייה. 

במקרה שלנו התכנון איך להכין אוכל בריא לכל השבוע הוא פתרון מדויק לאשה עסוקה, כי הוא חוסך לא מעט זמן. ואפילו יש לו לא מעט יתרונות.

 

מכינים מתכונים בריאים וקלים במטבח
עם עבודה קלה והכנת מתכונים בריאים וקלים ניתן להכין לעצמנו ארוחה עם מאכלים בריאים

 

למה זה טוב להקפיד על איך להכין אוכל בריא לכל השבוע

  • הכנת אוכל בריא לכל השבוע מונעת בזבוז אנרגיה והתפזרות. הכול תָחום בזמן מסוים. ובתום ההכנה יש לנו אוכל מוכן ובריא לשבוע ימים. 
  • אוכל מוכן בריא בבית יעזור לנו שלא להתנפל על המקרר אם נחזור באחד מימי השבוע עייפים ורעבים. במקום להסתער על המקרר או מדף החטיפים ולאכול מוצרים שלא תורמים לגוף שלנו, כאן יש לנו מאכלים בריאים, אוכל מוכן שבסך הכול דורש חימום קל. ויש הנאה עצומה הן מהאוכל שהשקענו בו את זמננו והן מהעובדה שדאגנו לבריאותנו. 
  • אוכל מוכן מראש דורש חימום קל. הוא למעשה אוכל מנחם כי הוא חמים יותר ועושה טוב לבטן. כאשר לא מכינים מראש עלולים “לחטוף” חטיפים, או כריכים קרים, ואלו פחות משביעים משמעותית מאוכל מוכן וחם. ואם האוכל הוא בריא אז זה הבונוס הגדול שלנו. 

אז כבר הבנת את היתרון של הכנת מאכלים בריאים לכל השבוע. איך תעשי את זה קל ויעיל? איך להכין אוכל בריא לכל השבוע?

^ בחרי יום שבו את פנויה יותר. זה יכול להיות שישי בבוקר כשהילדים במסגרות הלימודים ועבורך זה יום חופש ומנוחה מהעבודה. אפשר גם באחד מימות השבוע, להקצות לכך את אחד הערבים שלך. 

^ תכנני מראש מהם  אותם מאכלים בריאים שאת רוצה להכין. הרכיבי את כל רשימת המרכיבים הבריאים שאת זקוקה לה לשם הכנת המאכלים, וערכי קניות מראש. 

^ התחילי בהכנות, תוך שאת מתכננת כיצד לנהל ביעילות את הכנת המאכלים המרוכזת. עדיף להתחיל מהמתכונים שדורשים בישול או אפייה ארוכים. כי אז לאחר שטרחת עליהם הם מתבשלים או נאפים, ובינתיים את מפנה את זמנך להכנת מאכלים בריאים נוספים. 

כאשה עסוקה שמארגנת לך את הלו”ז איך להכין אוכל בריא לכל השבוע, את בעצם הופכת למאורגנת ומסודרת, ועוזרת לעצמך הרבה. בפעולה החכמה הזאת את מרוויחה שפע של מאכלים בריאים. 

מתכונים לארוחת ערב בריאה גם כשאת עסוקה

ולפעמים כשרוצים לאכול מאכלים בריאים, ולא התארגנו מראש, אנחנו יכולות לחזור בתום יום עבודה ולהכין מאכל שבחרנו מרשימת מתכונים לארוחת ערב בריאה

כשאנחנו עובדות ועסוקות, בשעות הבוקר והצהריים אין לנו פנאי לעבודות במטבח. אנחנו חוזרות מאוחר, או מתפנות רק מאוחר, כי  עדיין שעות הצהריים ואחר הצהריים מוקדשות לילדים, משחקים, שיעורים, שיחות, גני משחקים. לפעמים בשעות מוקדמות יותר אנחנו עדיין לא מצליחות להגיע למטבח להכין לעצמנו מאכלים בריאים

שעות הערב יכולות להיות זמן אידיאלי להכנת מתכונים לארוחת ערב בריאה. למה בעצם? 

  • אנחנו כבר בבית ויום העבודה המתיש מאחורינו. 
  • רוב בני הבית כבר נמצאים בבית ויחלקו איתנו את הארוחה המזינה שאו מכינות. זה טוב שבני הבית יאכלו מאכלים בריאים, גם בגלל שזה תורם לבריאות של כל בני המשפחה וגם מעודד את כולם ובעיקר אותנו להתמיד באכילה בריאה. 
  • בני הבית אוכלים בצהריים במסגרות בחוץ. הילדים במסגרות שלהם, בצהרונים, הבוגרים אכלו בעבודה, ואז שעות הערב זה הזמן להקדיש להכנת האוכל הבריא שעונה לצרכים שלנו, להיות בריאות, ולהתכנס עם כל בני המשפחה לארוחה בריאה שהיא גם מגבשת. 

ארוחת הערב הבריאה יכולה לתרום מאוד לאווירה בבית. כולם יושבים סביב שולחן מלא מאכלים בריאים, מסובים בנחת ויכולים לספר על מה שעברו במהלך היום. זה זמן משפחתי יקר מפז. ארוחת הערב מאחדת את כולם יחד בישיבה המשותפת, מעודדת שיח וקירבה. ולצד זאת אנו משיגים את הערך החשוב והמוסף שאנחנו דוגלים בו – שילוב של אורח חיים בריא באופן טבעי בתוך החיים שלנו. ועוד במקרה הזה כשכל בני המשפחה משתתפים בחגיגת הבריאות. 

 

מאכלים בריאים על השולחן
גם כשעסוקים ניתן ליהנות מאכילת מאכלים בריאים וטעימים כשמכינים מתכונים בריאים וקלים

 

מה תכיני במסגרת מתכונים לארוחת ערב בריאה

אלו לא חייבים להיות מתכונים מסובכים להכנה. דווקא בערב אפשר לאכול מאכלים בריאים קלילים לבטן, אבל עדיין כאלו שהם גם מזינים גם משביעים ותורמים לתחושה טובה נפשית, וכמובן גם פיזית. 

מספיק לדאוג לצלחת יפה ומכובדת שמכילה את אבות המזון שאנו צריכות – חלבונים לבניית הגוף, ויטמינים ומינרלים לחזק את הגוף, מעט פחמימות שמעניקות אנרגיה. 

ארוחת ערב טובה ובריאה תורמת לתחושה טובה בבטן לקראת סוף היום, ומהווה סגירת יום מושלמת מבחינת אוכל ותפריט. 

אחרי שנהנינו עם מאכלים בריאים אנחנו מגיעות לשעות המנוחה בלילה, מבלות מול הטלוויזיה, בקריאת ספר, או בפעילות אחרת שבחרנו, כשאנחנו רגועות ושבעות. אנחנו מגיעות לשעת השינה במיטה רגועות לאחר שאכלנו ושבענו. 

מתכונים לארוחת ערב בריאה עושים לנו עבודה מצוינת בלאכול מאכלים בריאים

מי אני ומה מביא אותי ללוות נשים לחיות בגוף בריא, חזק וחטוב?
בשנת 2014, עליתי 20 קילו ב-3 חודשים בעקבות משבר נפשי ומחלת כבד שהתפרצה בתוך גופי, התחלתי לקחת כדורים לתפקודי כבד ובמקביל ניסיתי כל דיאטה אפשרית לירידה במשקל, ותמיד תהיתי איך כל פעם מחדש אני מאבדת את עצמי ונופלת לאכילה חסרת גבולות! התחושה היא כאילו משהי אחרת השתלטה עליי ולקחה לי את זכות הבחירה. הבנתי שאין סיכוי שאני אצליח לרדת במשקל ולשמור עליו כל עוד אני לא אלמד לשלוט באכילה שלי, החלטתי לא לוותר ולמצוא את הדרך שלי להצליח!

בעקבות ההצלחה הענקית שחוויתי בתהליך שלי, החלטתי לפתוח קבוצת פייסבוק ולעזור לעוד נשים. הנשים הללו חוו פריצות דרך שאפילו אני הופתעתי, ואז הבנתי שיש כאן בשורה מצילת חיים לנשים, וזו השליחות שלי בשבילך.

החלטתי להקדיש את כל הניסיון, הידע והתשוקה שלי, כדי שכל אישה תוכל גם היא להצליח ולהשיג את גוף החלומות שלה,

אני כאן כדי לעזור לך, זה הייעוד שלי!

הזמנת אוכל בריא הביתה

מאכלים בריאים כיף וקל במיוחד להביא אלינו על ידי הזמנת אוכל בריא הביתה, במיוחד כנשים עסוקות. 

אחד הפתרונות הכי טובים בעידן המודרני לחסוך זמן זה להזמין אוכל הביתה. לא מפתיע שחברות השליחויות וולט, תן ביס ואחרות משגשגות במיוחד. אם פעם הכנו את המאכלים בבית ויצאנו למסעדה באירוע חגיגי אחת להמון זמן, היום במרחק של כמה קליקים ניתן להזמין אוכל הביתה מכל מקום שרוצים בתדירות גבוהה. אם הזמנת אוכל בריא הביתה, הרווחת יותר מאכלים בריאים לגוף שלך.

הזמנת אוכל בריא הביתה הוא פתרון אידיאלי לאישה העסוקה שרוצה לאכול מאכלים בריאים

כבר הבנו שהדאגה לאכול באופן יומיומי תפריט בריא המכיל מאכלים בריאים היא עבודה אינטנסיבית שקשה מאוד לשלב אותה באורח חיים שהוא עמוס ועסוק מלכתחילה. 

הזמנת אוכל בריא הביתה חוסכת הרבה מאוד זמן כי היא גוזלת רק כמה דקות של כניסה לאתר והזמנת מאכלים בריאים. היא לא דורשת שעות ארוכות של טרחה במטבח, ולא דורשת תכנונים ורשימת קניות ארוכה של אוכל בריא כדי להכין את המטעמים שאנו רוצות. 

קיימות לא מעט מסעדות שמציעות אוכל טרי בריא ומצוין שיכול לשרת אותנו היטב. חשוב שנדע כבר להכיר ולהבדיל בין המנות ולדאוג לבצע הזמנת אוכל בריא הביתה עם מאכלים בריאים ולא ג’אנק. 

 

הזמנת אוכל בריא הביתה, מאכלים בריאים על השולחן
הזמנת אוכל בריא הביתה יכולה לסייע לנו לאכול מאכלים בריאים כשאין זמן להכין מתכונים בריאים וקלים

 

אוכל בריא הוא אוכל כמה שיותר טבעי, זהו אוכל שאינו מטוגן, ממותק, או מוצף ברטבים עשירים בשומנים לא בריאים. במרבית המסעדות היום מציינים בתפריט מהן מנות הבריאות שלהם ומצביעים על מאכלים בריאים. בדרך כלל במנות הללו מקפידים על הרבה ירקות טריים או מבושלים, רטבים בעלי מרכיבים טובים ובריאים, מרכיבים בעלי אחוזי שומן נמוכים, ועוד. 

הזמנת אוכל בריא הביתה היא אופציה מצוינת אם את רוצה לאכול מאכלים בריאים ושגם יהיה לך טעים. במרבית המסעדות או מקומות אוכל יש שפים שדואגים להכנה. הם לרוב מומחים יותר מאינו הבשלנים הביתיים. ככה אפשר להתענג הרבה יותר על אוכל בריא שהוא גם מאוד מאוד טעים. 

אם הגעת לתפריט של מסעדה שקשה לאתר בו מאכלים בריאים יותר מתוך המבחר שמציע התפריט, אז אולי שווה לבחור באופציה של הסלטים שלהם במסגרת הזמנת אוכל בריא הביתה. הסלטים במרבית המסעדות ובתי הקפה הם עשירים בדברים טובים – בראשם ירקות, מפוצצים בויטמינים ומינרלים ומרכיבים בריאים, ולא מאכזבים בטעמם. הם רק מוסיפים לתפריט שלנו חגיגה גדולה של ירקות בשלל צבעים טובים ומזינים. 

אז גם כאן ניתן לראות שגם כשאנחנו הכי עסוקות, אנחנו יכולות לדאוג לעצמנו היטב ולצייד את עצמנו בהרבה מאוד מאכלים בריאים

אהבת את מאמר? שתפי אותו

עם תוצאות אי אפשר להתווכח

תפריט נגישות