ממשיכים בשגרה כואבת, ולא מתרגלים- עד שכולם חוזרים

משלוח חינם בקנייה מעל 300 שקל  |  להזמנה טלפונית 050-9755552  |  חדש! משלוחים לארה״ב ואירופה

משלוח חינם בקנייה מעל 300 שקל

להזמנה טלפונית 050-9755552 | חדש! משלוחים לחו״ל

תפריט בריא לאישה אחרי לידה - זה אפשרי וזה חובה !

אמא עם תינוק - חשוב לאמץ תפריט בריא
אוכל בריא ליולדת - תפריט בריא חשוב לאשה לאחר לידה

כך תאמצי לעצמך תפריט בריא גם בתקופה המאתגרת שבה את יולדת טרייה

תפריט אוכל בריא – למה הוא נחוץ כל כך לאישה דווקא אחרי לידה?

תפריט בריא הוא מרכיב נחוץ ביותר כדי לקיים אורח חיים בריא, וכך תפריט אוכל בריא חיוני לכל מי שדואג לאיכות חייו ולבריאותו. הבריאות חשובה לכל אחד, ולכן תפריט כזה הוא חיוני לכולם. כל מי שדואג לאיכות חייו חייב לאמץ לעצמו תפריט בריא, על אחת כמה וכמה כשמדובר באישה אחרי לידה. 

אישה אחרי לידה חייבת לאמץ תפריט בריא. היא לביאה שעברה תקופה ארוכה של מצב גופני לא רגיל. היא גם עברה 9 חודשי הריון בהם נשאה את העובר ברחמה. והיא גם עברה לידה, בין אם לידה טבעית, רגילה או ניתוח קיסרי. 

כמובן שבאופן טבעי ברור לנו שחשוב שהאישה תתאושש מן הלידה, שהיא אירוע עוצמתי לגוף, וכזה שדורש מנוחה לאחריו. יחד עם זאת, גופה של האישה זקוק גם למנוחה והתאוששות מההריון עצמו באמצעות תזונה בריאה

תפריט אוכל בריא הוא חשוב מאוד. במשך תשעה חודשי הריון גופה של האישה נשא עובּר, ועסק בייצור חיים חדשים שיגיעו לעולם. הנס הפלאי הזה מלווה בהרבה מאוד תהליכים גופניים ושינויים שונים שגופה של האישה עובר. 

במשך תשעת חודשי ההריון גופה של האישה התמקד בלדאוג לעובר יותר מאשר לעצמו. מערכות הגוף השונות מנותבות במהלך ההריון לדאוג לעובר כדי ליצור את פלא הבריאה. במשך התקופה הזאת הוא פחות “דואג” לגופה של האישה. לדוגמה, כאשר האישה צורכת מזון בריא, הגוף מפנה קודם כל את המרכיבים הבריאים לטובת השיליה והעובר, ופחות למערכות הגוף של האישה. וזה קורה גם כשהאישה דואגת לצרוך תפריט עם אוכל בריא

בנוסף, מערכות הגוף כולן עובדות חזק על ייצור העובר, האנרגיה מופנית לשם, וכך למשל המערכת החיסונית של האישה ההרה חלשה יותר מאשר בתקופה ללא הריון. 

זה ברור אם כך, שמיד לאחר הלידה על האישה להתגייס ולחזק את גופה עם תפריט אוכל בריא, ועל הגוף להתגייס מחדש לעזור לעצמו. 

 

אוכל בריא ליולדת על השולחן, עשיר בבריאות וירקות
חשוב לדאוג להביא אוכל בריא ליולדת, תפריט בריא חשוב לה ולתינוק

 

המפתח החשוב ביותר לבריאות עבור האישה היולדת הטרייה הוא אימוץ תפריט אוכל בריא שבעצם מכיל הרבה מאוד רכיבים תזונתיים בריאים ומטרתו שיקום של חוסרים תזונתיים, שצצים באופן טבעי לאחר תשעה חודשי הריון. 

את אישה אחרי לידה? חשוב במיוחד שתקפידי על תפריט בריא!

נכון שיש בלב תחושה של חגיגה והקלה בתום הריון, אבל זה לא אומר שצריך לפרוק עול בנושא התזונה. תזונה לאחר לידה שמתבססת על ג’אנק היא מאוד לא מומלצת ורק יכולה לגרום לגוף לחולשה גדולה יותר. חשוב לדאוג לצרוך תפריט אוכל בריא.

את לאחר לידה? במסגרת תפריט בריא עלייך לאמץ כמה כללים חשובים כדי לדעת שאת עושה טוב עבורך, עבור גופך, ועבור העולל הקטן שנולד, וזקוק לאמא בריאה וחזקה. 

מה כולל תפריט אוכל בריא?  

 • הקפדה על שתיית מים, 1.5 ליטר ביום לפחות. 
 • אכילת חלבונים לחיזוק העצמות ותהליכי הגוף. 
 • אכילת סידן שתורם לחיזוק העצמות ומבנה השלד. 
 • חלק בלתי נפרד אכילה בריאה כולל כמובן גם צריכת ויטמינים ומינרלים. 
 • הקפדה על צריכת פרוביוטיקה שמסייעת לאיזון מערכת העיכול. 

זכרי, הגוף שלך הוא מכונה מדהימה. כדי לחיות בריא אמצי לעצמך תפריט בריא שיסייע במגוון מישורים – ירידה במשקל, הרזיה, חיזוק הגוף, חיזוק הנפש, ויעזור לך לחיות חיים בריאים ומלאי אנרגיה. שלך, מזל

ככל שתקפידי על תפריט אוכל בריא וככל שתמעיטי באכילת מאכלים מסוג ג’אנק, מאכלים מעובדים, מטוגנים, מתוקים, ופחמימות פשוטות, כך תעזרי מאוד לגופך לאחר לידה. 

אז המתכון הכי חשוב שתאמצי לעצמך כיולדת טרייה הוא תפריט בריא

אוכל בריא ליולדת – איך עושים זאת נכון למרות שאין זמן? 

תפריט בריא עם אוכל בריא ליולדת הוא חשוב מאוד. 

אז הבנו מדוע חשוב כל כך למי שילדה לדאוג לאמץ לעצמה תפריט תזונה בריא, כזה שמכיל מרכיבים בריאים, חלבונים, ויטמינים מינרלים וכל מה שנחוץ לגוף כדי להתחזק לאחר הלידה. 

אז זהו האידיאל, לאמץ תפריט עם אוכל בריא הכולל אוכל בריא ליולדת שהוא אוכל טוב ומזין. 

הפרדוקס הוא שאישה לאחר לידה עסוקה מאוד. היא עסוקה בטיפול בתינוק, היא עסוקה בניהול הבית והילדים, היא זקוקה לשעות מנוחה ושינה רבות ככל הניתן. אין לה זמן כמעט לשום דבר למעט מנוחה וטיפול בעולל. וזהו פרדוקס מכיוון שאכילת אוכל בריא ליולדת עשוי לדרוש לא מעט עבודה ותחזוקה. 

הכי קל זה לאכול אוכל שאינו מזין, שהוא הפוך מלאמץ תפריט בריא. קל מאוד להזמין ג’אנק. קל מאוד לאכול חטיפים מלוחים שנמצאים במגירה. קל מאוד לנשנש שוקולדים. קל מאוד לאכול בגט עם ריבה או חמאה, קל מאוד לחמם אוכל מעובד שנמצא במקפיא, אבל אין בו כמעט מרכיבים מזינים שחיוניים ונחוצים לגוף האישה המתאושש מלידה, וממש לא נחשב לכזה שהוא אוכל בריא ליולדת

אז אם כך, דווקא כאשר האישה הכי זקוקה לאמץ לעצמה תפריט בריא, מה שקורה זה שבתקופה שאחרי הלידה קשה לה מאוד לארגן תפריט כזה עם אוכל בריא ליולדת, שדורש תכנון והיערכות.

אז איך אישה עסוקה, עייפה בגלל חוסר שעות שינה, יכולה בכל זאת לארגן לעצמה תפריט בריא

 

אוכל בריא ליולדת יסייע לה עם התינוק
אוכל בריא ליולדת חיוני לבריאותה ומצב רוחה. את לאחר לידה? עלייך ללמוד איך לאכול בריא ולאמץ תפריט בריא

 

החדשות הטובות שיש לא מעט טריקים מצויינים שיסייעו לך להרעיף על עצמך וגופך מרכיבים מצוינים ומזינים ובריאים הנחוצים לו, לבריאות הגוף, לחיזוקו ולשיקומו. 

כך תארגני תפריט בריא שישרת אותך מצוין כיולדת טרייה:

ירקות – אין לך זמן וכוח לחתוך סלט? ארגני לעצמך ירקות בהישג יד, שלא דורשים עבודה וחיתוך. עגבניות שרי, שקיות של גזרים קטנים מוכנים לאכילה, פטריות אם את אוהבת, וגם אריזות מוקטנות של פלפלים ועוד דברים טובים הם אוכל בריא ליולדת מצוין שאת יכולה לאמץ. 

ירקות לבישול – אולי אין לך זמן ויכולת לעמוד במטבח ולחתוך ברוקולי, כרובית, דלעת וקישואים לבישול או למרק. אבל ישנם בשוק מבחר לקטים קפואים שניתן פשוט לשפוך לתוך סיר עם מים, ולהכין מהם מנת ירקות מזינה וחמימה שממלאת את הבטן בכל טוב ומסייעת לתחושת שובע. 

פירות – אכילת פירות זו הזדמנות מצוינת לצייד את הגוף בויטמינים ומינרלים טובים.

כמוסות פרוביוטיקה – נטילת פרוביוטיקה איכותית משפרת מאוד את תפקוד מערכת העיכול, והיא חשובה גם אימצת לעצמך תפריט בריא. החיידקים הפרוביוטיים נחוצים לתפקוד יעיל ואיזון של מערכת העיכול. במרבית המקרים הגוף שלנו סובל ממחסור בהם. פרוביוטיקה מסייעת להשלמת המחסור הזה בקלות וביעילות. 

מים – דאגי כמובן לשתות מים בכמות טובה ומספקת. לאישה עסוקה יש נטייה לשכוח לשתות. ומים הם חיוניים לבריאות גופך. ממליצה לך לקחת לצידך בקבוק מים ליטר וחצי, ולדאוג לסיים אותו במהלך היממה. 

כמה עצות שיסייעו לך להכניס לגופך אוכל בריא ליולדת במסגרת תפריט בריא

אוכל בריא לאישה בהריון

תפריט בריא חשוב לא רק לאחר הלידה, אוכל בריא לאישה בהריון גם הוא חובה. 

חשוב מאוד עוד בזמן ההריון לאמץ הרגלים של אכילה בריאה, וזה חשוב מהרבה מאוד סיבות. 

כאמור בזמן ההריון גוף האישה ההרה עסוק בייצור העובר הקטן שעתיד לצאת לאוויר העולם לאחר תשעה חודשים. במשך תקופה זו, שהיא תקופה ארוכה למדי, הגוף מפנה את המשאבים והאנרגיות שלו לטובת העובר ולכן עלולים להיווצר חוסרים שונים בגוף האישה. על כן תפריט עם אוכל בריא לאישה בהריון הוא בגדר חובה. 

אם אנו מדברים על תזונה, אז חשוב להבין שהמרכיבים הבריאים והטובים שנכנסים לגופה של האישה מופנים לטובת העובר. היות ומרבית הרכיבים הבריאים כמו ויטמינים ומינרלים מוקצים לעובר, אז באופן טבעי גוף האישה זוכה לאספקה נמוכה יותר לעומת הכמות שהוא רגיל לקבל בימים רגילים כאשר האישה אינה הרה. לכן, עלול באופן טבעי להיווצר מחסור בגוף האישה של רכיבים חיוניים לתפקודה, גם אם צרכה תפריט בריא וגם אם לא. 

אם ככה חשוב להבין – אוכל בריא לאישה בהריון הוא חיוני ונחוץ. כי ככל שהאישה תדאג לצרוך תפריט בריא כמה שיותר, כך יכנסו לגופה יותר ויותר רכיבים בריאים וטובים, וזה עשוי לסייע לה לסבול ממחסור קל יותר, לעומת מצב בו אינה מאמצת תפריט מומלץ ולא דואגת שיהיה לה אוכל בריא לאישה בהריון, ואז בגופה עלול להיווצר מחסור מאוד גדול. 

המחסור הגדול עלול להפריע מאוד לאישה עוד במהלך ההריון היא עשויה לסבול מחולשה רבה, עייפות, חוסר אנרגיה, ולצד זאת מערכות גופה, כמו לדוגמה מערכת החיסון, יעבדו עוד פחות טוב מתפקודן במצב רגיל. בלי תפריט בריא הכול יחמיר. 

וכמו שהבנו, גם בתקופה שלאחר הלידה המצב לא משתפר. המחסור ממשיך, וגוף האישה חלש אחרי הלידה וזקוק לחיזוק. בטח כאשר לא דאגה לאכול אוכל בריא לאישה בהריון. וזוהי תקופה שבה חשוב כי האישה תדאג לשיקום הגוף שלה והחזרת המרכיבים הטובים בכמות חיונית לגופה עם תפריט בריא

 

אשה הרה אוכלת תפריט אוכל בריא
אוכל בריא לאישה בהריון הוא חשוב ונחוץ. הקפידי על תפריט בריא למען בריאותך

 

אוכל בריא לאישה בהריון יסייע לאישה לשקם את גופה מהר יותר לאחר הלידה. 

לְמה לדאוג במהלך חודשי ההריון היקרים? לאכול מאכלים בריאים וטובים, אוכל בריא לאישה בהריון. אוכל שכולל ויטמינים ומינרלים, חלבונים, שומנים בריאים. כל מה שכולל תפריט בריא. שילוב של כל אלה יכניסו לגוף בוסט שיסייע לו לשמור על חיוניותו גם בזמן הריון, וגם לאחר הלידה. 

מרבית הרכיבים הבריאים שאישה יולדת צורכת יופנו לטובת מלאכת ייצור העובר המופלאה. לצד זאת, חלק מהם יופנו לטובת גופה של האישה שזקוק מאוד למעלות  הטובות של כל אחד ואחד מרכיבים אלו, כדי לחזק אותו. 

לצד כל אלו, באורח חיים בריא חשוב לדאוג לשמור על האיזון של מערכת העיכול. אורח החיים המודרני אינו מיטיב עם הגוף. למשל, הגוף זקוק לחיידקי פרוביוטיקה טובים, שיהיו רבים יותר מן החיידקים הרעים, על מנת שיסייעו לתפקוד תקין של מערכת העיכול. נטילת פרוביוטיקה איכותית, מחומרים טבעיים, יכולה לשפר מאוד את האיזון של מערכת העיכול ואת מצבו של הגוף. לחזק אותו ולתרום לבריאותו. 

אוכל בריא לאישה בהריון יסייע מאוד לחזק את הגוף בהריון ולאחר לידה. בטח כשמאמצים תפריט בריא

כך תעשי זאת נכון עם מתכונים לארוחת צהריים בריאה

תפריט בריא – בתור יולדת טרייה ברור מעל לכל ספק שאין לך את הזמן והפנאי לארגן לעצמך ארוחות בריאות שדורשות הרבה עבודה, מתכונים לארוחת צהריים בריאה הם בול בשבילך. 

באווירה מאתגרת של אחרי לידה, אנחנו רוצים למצוא את השיטה והדרך שיסייעו לך לדאוג לעצמך לארוחות בריאות ומזינות במסגרת תפריט בריא גם כאשר את עייפה עקב חוסר שעות שינה, מטפלת ללא הרף בתינוק קטנטן, ובקושי מוצאת זמן לאכול, לשתות, להתקלח ולדאוג לעצמך. 

מתכונים לארוחת צהריים בריאה יכולים לעזור לך להעביר את היום הקשה והמאתגר של אמא טרייה, אישה פוסט לידה. 

ברור שבתור יולדת טרייה את עייפה במהלך כל שעות היממה. בוודאי בלילה כאשר את נדרשת לקום ברוב המקרים כמה וכמה פעמים, אבל השאיפה היא שתאכלי בריא

בגלל שבשעות היום עדיין הגוף עירני יותר, וזהו זמן טבעי יותר לפעילות, ניתן להתמקד במה שכן אפשר לעשות, כמו מתכונים לארוחת צהריים בריאה

את בטח תוהה כיצד תצליחי להכין לעצמך ארוחה מזינה עם מתכונים לארוחת צהריים בריאה כשאת סובלת ממחסור חמור בזמן ועייפות ניכרת, אבל את חייבת לחתור לכך במסגרת תפריט תזונה בריא. 

הדבר הזה של תפריט בריא שנראה ברגע הראשון כמו משימה בלתי אפשרית, יכול להפוך למשימה קלה ליישום יותר ממה שחשבת. 

כאשר מדברים על ארוחת צהריים, אנחנו מדברים על אוכל חם ומזין לבטן. זה חשוב כדי שנרגיש שובע ורוגע לאחר שאכלנו. את חייבת לפרגן לעצמך ארוחה כזאת, מפני שאת עובדת ללא הפסקה, צמודה לעולל קטן, וחייבת להשיב לעצמך כוחות עם תפריט בריא

 

ספר מתכונים ליצירת תפריט בריא
איך לאכול בריא - מקפידים על תפריט אוכל בריא. מכינים מאכלים בריאים ממתכונים ויוצרים תפריט בריא

 

כיצד ניתן לארגן מתכונים לארוחת צהריים בריאה? היכן ניתן למצוא מתכונים כאלו? 

ראשית, הרשת מלאה במתכונים טובים ובריאים להכנת ארוחות צהריים. חפשי מתכונים קלים. מתכונים כאלה תמיד יכולים לסייע לך עם התארגנות מהירה ולקדם לך תפריט בריא

ספרי מתכונים הם אופציה מצוינת למצוא מתכונים לארוחת צהריים בריאה. הספר  “לרדת במשקל אחת ולתמיד” הוא ספר שהוצאתי לנשים הרבות שביקשו ללמוד ממני כיצד  לשמור על אורח חיים בריא, לאמץ תפריט טוב ובריא כמו זה שאימצתי לעצמי ומאפשר לי לחיות חיים טובים, עם גוף בריא וחזק. הספר כולל מתכונים בריאים רבים, וכמי שמשלבת בחייה הלכה למעשה אמהות, ניהול בית, וקריירה, המתכונים קלים ומהירים להכנה, וכוללים לא מעט מתכונים לארוחת צהריים בריאה

מתכונים שתמציאי לעצמך – אז בהתייחס לארוחת הצהריים שהיא ארוחה חשובה מאוד ביום, טריק שכבר דיברתי עליו הם לקטי ירקות קפואים. ניתן להכניס לסיר ולבשל. ולהוסיף אותם למרכיבים בריאים נוספים. למשל עם טופו, עם פטריות, עם רוטב סויה, עם אורז מלא ועוד. 

מתכונים לארוחת צהריים בריאה הם אמצעי טוב שעוזר לאמץ אורח חיים בריא. ארוחת צהריים בריאה ומשביעה מחממת את הגוף והנפש ועוזרת לשמור על תפריט בריא

מי אני ומה מביא אותי ללוות נשים לחיות בגוף בריא, חזק וחטוב?
בשנת 2014, עליתי 20 קילו ב-3 חודשים בעקבות משבר נפשי ומחלת כבד שהתפרצה בתוך גופי, התחלתי לקחת כדורים לתפקודי כבד ובמקביל ניסיתי כל דיאטה אפשרית לירידה במשקל, ותמיד תהיתי איך כל פעם מחדש אני מאבדת את עצמי ונופלת לאכילה חסרת גבולות! התחושה היא כאילו משהי אחרת השתלטה עליי ולקחה לי את זכות הבחירה. הבנתי שאין סיכוי שאני אצליח לרדת במשקל ולשמור עליו כל עוד אני לא אלמד לשלוט באכילה שלי, החלטתי לא לוותר ולמצוא את הדרך שלי להצליח!

בעקבות ההצלחה הענקית שחוויתי בתהליך שלי, החלטתי לפתוח קבוצת פייסבוק ולעזור לעוד נשים. הנשים הללו חוו פריצות דרך שאפילו אני הופתעתי, ואז הבנתי שיש כאן בשורה מצילת חיים לנשים, וזו השליחות שלי בשבילך.

החלטתי להקדיש את כל הניסיון, הידע והתשוקה שלי, כדי שכל אישה תוכל גם היא להצליח ולהשיג את גוף החלומות שלה,

אני כאן כדי לעזור לך, זה הייעוד שלי!

איך לאכול בריא – ודווקא אחרי לידה !

 

תפריט בריא הוא הדבר הנחוץ ביותר לאישה אחרי לידה, לכן השאיפה היא איך לאכול בריא. הוא חיוני מאין כמותו על מנת שהאישה תתחזק ותשקם את גופה לאחר הלידה, תדאג להחזרת החוסרים ולחזור למסלול הרגיל של חיים בריאים ואיכותיים. 

 

אז כבר הבנו שלאחר לידה תפריט בריא הוא לא בגדר המלצה אלא בגדר חובה עבור האישה שחייבת להקפיד איך לאכול בריא. 

 

אנחנו גם מבינים שלמרות שברגע הראשון אימוץ של תפריט בריא נראה כמו משימה בלתי אפשרית בתקופה המאתגרת לאחר הלידה, המשימה של איך לאכול בריא דווקא יכולה להיות קלה יותר ממה שניתן לדמיין. 

 

אימוץ של כמה כללים, עקרונות וטריקים כבר יכולים לעזור לאמץ מהר מאוד תפריט בריא וטוב שעוזר לתפקוד הגוף, עם גוף בריא וחזק. 

 

 

 

אישה עם רשימת תפריט בריא
אוכל בריא ליולדת הוא חשוב. איך לאכול בריא - הקפידי על הכנת רשימת תפריט אוכל בריא

 

אז איך לאכול בריא? איך תעזרי לעצמך בכך? 

לפני התפריט הבריא תדאגי “לזרוק לפח” כמה שיותר הרגלים שאינם בריאים, כאלה שקל מאוד לאמץ כשעסוקים אחרי לידה, ושוכחים איך לאכול בריא

 • דאגי לא לנשנש חטיפים ומוצרים בעלי קלוריות ריקות ולא מזינות. 
 • דאגי לא לפצות את עצמך על העייפות עם כמות מוגזמת של ממתקים ושוקולדים, שאולי נדמה שמשיבים לרגע אנרגיה, אבל בדקות לאחר מכן האנרגיה נופלת מחדש. הם לא באמת מסייעים לעייפות ולא משפרים אותה. זו לא הדרך איך לאכול בריא.
 • הפחיתי שימוש במזון מעובד, קפוא או טרי. הוא מספק לבטן ברגע הראשון הרגשה של אוכל חם, אבל מכיל רכיבים רבים שאינם טובים לגוף ורק מחלישים אותו. 
 • כאשר את מזמינה אוכל דאגי שלא להזמין אוכל מושחת שלא תורם לגופך. זכרי שאת מפרגנת לעצמך תפריט בריאותי. 

כיצד תאמצי תפריט בריא

 • רוצה לנשנש ולהשיב לעצמך אנרגיה? דאגי לאספקה של ירקות טובים לצידך. דרך מצוינת איך לאכול בריא.
 • מתחשק לך מתוק? פירות יעשו את העבודה. בכל עונה ישנם פירות שונים שמככבים, טריים ועם ויטמינים, ותורמים להרגשה טובה ומרעננת יותר ממוצרים ממותקים ומלאים בסוכרים שרק מכבידים על הגוף וממש לא בריאים
 • ישנה אפשרות להשתמש במזון מוקפא ולחמם אותו – לא מזון מעובד, אלא לקטים קפואים של ירקות שנמכרים, מהמקרר לסיר. 
 • מזמינה אוכל? בחרי מתוך התפריט את המנות הבריאות מתוכו. תיהני מהעובדה שאת לא צריכה להכין בבית, ונצלי את העובדה שבישלו עבורך ארוחת מלכים בריאה וטעימה שיכולה להיות חגיגה לגוף. 

את אחרי לידה, רוצה להחזיר לעצמך כוחות ואנרגיות, ללמוד איך לאכול בריא. אין לי כל ספק שאת תצליחי. את רוצה ואת לומדת ואת בדרך הנכונה להצלחה עם תפריט בריא.  

אהבת את מאמר? שתפי אותו

עם תוצאות אי אפשר להתווכח

תפריט נגישות