ממשיכים בשגרה כואבת, ולא מתרגלים- עד שכולם חוזרים

משלוח חינם בקנייה מעל 300 שקל  |  להזמנה טלפונית 050-9755552  |  חדש! משלוחים לארה״ב ואירופה

משלוח חינם בקנייה מעל 300 שקל

להזמנה טלפונית 050-9755552 | חדש! משלוחים לחו״ל

בטן נפוחה - כיצד נפתור את הבעיה בדרך יחסית קלה

אשה שמחה. בטן נפוחה יש פתרון
בטן נפוחה היא בעיה שנשים סובלות ממנה. מגלים למה הבטן נפוחה, ועוזרים לפתור את הבעיה

מהם הגורמים לכך שלנשים רבות יש בטן נפוחה, ומהו הפתרון היעיל למצב

הבטן נפוחה – לְמה בעצם הכוונה? 

בטן נפוחה היא תופעה שאנשים רבים מכירים מקרוב במהלך חייהם, וסובלים ממנה. 

הכוונה אינה להשמנה, כאשר הגוף עולה במשקל ויחד עימו גדלים כל מימדי הגוף. 

הכוונה למצב בו הבטן נפוחה לעומת שאר חלקי הגוף. 

הכוונה גם אינה למצבים נקודתיים, בהם אוכלים או שותים יתר על המידה, ומופיעה נפיחות בטנית, ואז הבטן נפוחה לזמן קצר כאשר אנו מסיימים לאכול ארוחה כבדה, כאשר אנו שותים כמות רבה של נוזלים, ובטח כאשר מדובר במשקה מוגז.  

אז מה כן? 

אנו מדברים על מצב קבוע שבו הבטן נפוחה. בלי שום קשר למה שאנו אוכלים, בלי שסיימנו כעת ארוחה דשנה. פשוט, זה המצב באופן מתמיד כל הזמן, בלי גורם נקודתי שגרם לכך. 

מה זה אומר? 

מהבחינה החיצונית והאסתטית – זה אומר שיש לנו בטן בולטת, כרס, כזו שמשתפלת במורד לצדדים, שומנית ובולטת בלי פרופורציה לשאר הגוף. מצב שבו הבטן נפוחה ולא קשה לראות שהיא נפוחה הרבה יותר ביחס לשאר הגוף. 

מבחינת המשמעות – כאשר שאר הגוף לא סובל מאותה נפיחות, אז אנו יכולים להבין כי בעצם ישנה בעיה נקודתית באזור הבטן. הנפיחות הבטנית מעידה על כך כי אזור הבטן הוא מוקד של בעיה, ועל כך מעיד המצב שבו הבטן נפוחה באופן ניכר לעומת שאר חלקי הגוף.  

 

אשה מחזיקה בטן נפוחה של עצמה
למה הבטן נפוחה, את תוהה. אפשר לפתור בעיה של בטן נפוחה עם תזונה מאוזנת ואורח חיים בריא

 

מבחינת ההרגשה – כאן אנו מתחילים להבין את אי הנעימות הגדולה במצב של בטן נפוחה, הרבה מעבר לסתם מטרד חיצוני. כאשר הבטן נפוחה, מתברר שהדבר מלווה בהרגשה מאוד לא נעימה. כל אחד באופן אינדיבידואלי סובל מתחושה אחרת: בטן קשה ולוחצת, אי נעימות בבטן, תחושה של גזים לוחצים ומציקים, תחושה של בטן רפויה ולא חזקה ויציבה. 

ומה בעצם אנו רוצים ולמה אנו שואפים? להרגשה טובה ונוחה ולבטן חטובה, חזקה, שמעידה על בריאות ואורח חיים בריא. 

אז מה אנו מבינים? 

מצב של בטן נפוחה הוא לא מצב טבעי, לא כולם סובלים ממנו, אבל מי שכן סובלים היו רוצים לפתור את הבעיה וליהנות מבטן חזקה, חטובה ויציבה ופרופורציונלית לשאר חלקי הגוף. הדבר אינו קשור להשמנה, כי גם אנשים רזים או בעלי משקל תקין יכולים לסבול ממצב שבו הבטן בולטת יותר משאר הגוף, נשפכת ונראית כמו צמיג מיותר. 

כאשר הבטן נפוחה הדבר מעיד כי ישנה בעיה נקודתית שגורמת לבטן לבלוט ביחס לשאר איברי הגוף. וכאן בעצם מבינים כי צריך לאתר את המקור והסיבה לנפיחות באזור הבטן. כי אם רק היא בולטת היא בעצם מצביעה כי הבעיה טמונה באזור שלה. 

יש לך בטן נפוחה, בטן בולטת, כרס גדולה, בטן צמיגית? יש פתרון שיעזור לך להשיג בטן מחוטבת, חזקה ומעוצבת. שלך, מזל 

בטן עם “כרס” היא בעיה מאוד לא נעימה ומציקה. זוהי לא רק בעיה של מראה. הבעיה מפריעה הן בתחושה חיצונית והן פנימית. 

בתחושה החיצונית הבטן שבולטת מרגישה לא נעימה ולא טבעית, כמו צמיג. היא קשה, או רכה מדי ומשתפלת, ומפריעה הן לתחושה והן ללבוש. 

מעבר לתחושה החיצונית הבעיה מציקה גם מבחינה פנימית. כאשר הבטן נפוחה פעמים רבות נחוש כאבי בטן, לחץ בבטן, גזים, אי נעימות, ותחושה כללית לא טובה. 

אנחנו מאוד רוצים לשים סוף פסוק למצב של בטן נפוחה

למה בטן נפוחה בעצם?

למה בטן נפוחה? 

דיברנו על הבעיה והמטרד הכרוכים במצב. כעת, ננסה להבין כיצד ומדוע קורה שאנו סובלים מבטן נפוחה. 

הבנת הבעיה תעזור להגיע לשורש ולפתרון. 

כשמנסים לחקור למה בטן נפוחה, אחד המפתחות לפיצוח הנושא הוא להבין כי הדבר טמון בבעיה הקשורה בבטן. שכן, אנו מדברים על מצב בו הבטן נפוחה יותר משאר הגוף. 

כלומר, זה ייראה כאילו חלוקת השומן בגוף היא קצת פחות פרופורציונלית, כאילו שאר הגוף נראה רזה יותר לעומת הבטן שתיראה בולטת יותר, כמו כרס גדולה שלא ממש נראית קשורה לאיך ששאר הגוף נראה. 

הבטן היא המרכז של מערכת העיכול שלנו. איברי העיכול הרבים נמצאים בה ובעצם בתוכה מתנהל כל תהליך עיכול המזון והפירוק שלו עד להוצאתו החוצה. 

אז למה בטן נפוחה – אפשר להניח כי בעיה או תופעה כלשהי במערכת העיכול גורמת לנפיחות הזאת. שמשהו בעיכול לא עובד טוב. 

אולי זה קשור לתזונה שלנו שאינה טובה, מה שגורם לבעיה במערכת העיכול ולנפיחות של הבטן. ואולי זה לא קשור להתנהגות חיצונית כמו תזונה, אלא לבעיה פנימית בגוף שבגללה משהו במערכת העיכול לא עובד כיאות ומכאן התוצאה.    

נציין שתי סיבות עיקריות ונפוצות מאוד לבעיה. אלו סיבות שקשורות בנו ובהרגלים שלנו, אז בעצם איתן אנחנו יכולות לסייע לעצמנו ולפתור את הנושא של בטן נפוחה

תזונה – יש מזונות מנפחים שגורמים לבעיה. מדובר במזונות שגורמים לנפיחות ולגזים. למשל קטניות, למשל בצקים ופחמימות ש”נתקעים” במערכת העיכול. למשל ירקות ופירות שיכולים לגרום למערכת העיכול לתסוס יותר. גם אכילת מרכיבים לא טבעיים שלא טובים למערכת וגורמים לגזים מיותרים להיווצר.

 עוד דבר הקשור לתזונה – כאשר אנו מעמיסים על עצמנו ארוחה כבדה הגוף מתקשה להתמודד עם כמות גדולה של אוכל לפירוק בזמן קצר, ולא פועל באופן יעיל לסילוקו. כל התהליך גורם לגזים ולנפיחות בגלל עומס היתר על כל מערכת העיכול. 

במצב כזה נרגיש נפיחות שתהיה לנו קרוב למועד האכילה, בשעות לאחר שאכלנו. 

לצד זאת יש מצב כרוני וקבוע בו הבטן מתנפחת, ואנו תוהים למה בטן נפוחה. ננסה להבין למה באמת.

סיבה נוספת שגורמת לנשים רבות לסבול מבטן שהתנפחה קשורה לאיזון של מערכת העיכול. כאן לא מדובר במוצר או שניים שאכלת באופן נקודתי ושגורמים למערכת העיכול לבעבע. אלא מצב שבו אין איזון במערכת העיכול ולכן היא אינה פועלת ביעילות. ואז אנו רואים בטן נפוחה

 

בטן נפוחה - פרוביוטיקה FLY לאיזון
הבטן נפוחה? בעיה של בטן נפוחה פותרים באמצעות תזונה נכונה ופרוביוטיקה טובה

 

במה מדובר?

מחקרים גילו כי חיידקי המעי הטובים מסייעים מאוד לתהליך עיכול תקין בגוף. ברגע שמאזן החיידקים הטובים מופר ובעצם יש יותר חיידקים רעים מאשר טובים, גם מערכת העיכול לא תפעל כיאות, ואחד האופנים שבהם זה יתבטא זה במצב של נפיחות בטנית. בטן נפוחה מעידה במקרים רבים על חוסר איזון במערכת העיכול של אותן נשים. 

איך עוזרים לבעיה? באמצעות הגדלת מספרם של חיידקי המעי הטובים. פרוביוטיקה טובה יכולה מאוד לסייע למערכת העיכול לעבוד באיזון, ובסופו של תהליך לסיוע ולשיפור המצב

למה הבטן שלי נפוחה ואיך אעזור לעצמי עם הבעיה

האם גם את סובלת מבטן נפוחה ותוהה למה הבטן שלי נפוחה

זהו מצב לא נעים, בו הבטן בולטת לעומת שאר חלקי הגוף. מצב שבו כרס גדולה או בטן רחבה משתפלת, בעוד ששאר הגוף נראה רזה יותר ממנה. 

מצב כזה באופן תמידי אינו קשור למשקל ולדיאטה, כי זהו מצב שבו הבטן מנופחת גם אם הגוף רזה והמשקל תקין. במצב כזה, זה בולט מאוד שהבטן גדולה ובולטת יותר משאר חלקי הגוף. ופה אנו מבינים שיש עניין ובעיה שקשורה לבטן. 

למה הבטן שלי נפוחה היא שאלה טובה. כי אם זה היה רק עניין של משקל, אז מצב הבטן יכול להשתנות כאשר שומרים על תזונה נכונה ויורדים במשקל. ואז, הבטן היתה יורדת וקטנה יחד עם שאר חלקי הגוף.  

הבעיה האמיתית היא כאשר יש לי בטן נפוחה בלי קשר למשקל. זה אומר שיש בעיה שקשורה בבטן ושיש לעלות עליה ולפתור אותה. 

מי שסובלת מבטן נפוחה ומתייסרת למה הבטן שלי נפוחה יכולה לסייע לעצמה. 

אחד הגורמים הכי נפוצים לבעיה הוא חוסר איזון במערכת העיכול. 

כאשר מערכת העיכול שלנו תקינה ומאוזנת, הפעולה של עיכול האוכל מתבצעת ביעילות, חילוף החומרים תקין, והגוף בריא בהתאם, וגם שומר על משקל תקין במידה ואנו אוכלים על פי תפריט שמותאם לנו ולגופנו. 

אבל… לפעמים מערכת העיכול אינה מאוזנת, הבטן מתנפחת, ואז הפתרון יכול להיות הרבה יותר פשוט ממה שאנו חושבים וחושבות, וגם קל. 

 

אשה עם פירות וירקות. אוכל בריא לבעיית בטן נפוחה
למי שיש לה בטן נפוחה מומלץ על תזונה בריאה ומאוזנת עם ירקות ושמירה על אורח חיים בריא

 

בטן נפוחה מעידה לפעמים על כך שמערכת העיכול אינה מאוזנת ולא עובדת ביעילות. במקרים רבים זה קורה בגלל מאזן החיידקים הטובים לעומת הרעים. החיידקים הטובים עוזרים למערכת העיכול לפעול בצורה טובה ויעילה. כשהם בכמות שאינה מספקת, ועל אחת כמה וכמה כאשר מספר החיידקים הלא טובים גדול יותר מאלו הטובים, מערכת העיכול תעבוד בצורה הרבה פחות טובה ויעילה. 

דרך מצוינת לפתור את בעיית הבטן הנפוחה היא נטילת פרוביוטיקה שתעזור להגדיל את מאזן החיידקים הטובים במעי. מערכת העיכול תפעל טוב יותר, וככל שיעבור הזמן יהיה ניתן לחוש ולראות את התוצאות. בטן נפוחה כבר לא תהיה חלק מהלקסיקון וכך גם לא השאלה למה הבטן שלי נפוחה?  

על איזו פרוביוטיקה אני ממליצה לפתרון המצב

פרוביוטיקה שמסייעת להרבה מאוד נשים עם בעיית בטן נפוחה היא FLY. הפרוביוטיקה מכילה את מינון החיידקים הידידותיים המומלץ לסייע לבעיה של הבטן הנפוחה. החיידקים הידידותיים יסייעו לאיזון בחזרה של מערכת העיכול, ולתפקוד תקין שלה שיסייע להורדת הנפיחות הבטנית. 

בנוסף המוצר FLY מכיל צמחים מרגיעים שגם הם עוזרים להקל על בעיית הנפיחות. כאשר הגוף שלנו במתח מופרש הורמון שגורם להצטברות של נפיחות וגזים בבטן. ההרגעה הטבעית היא גורם נוסף במוצר שמסייע למערכת העיכול לפעול היטב ובאיזון. 

יש פתרון שיעזור לנו לשים סוף לשאלה למה הבטן שלי נפוחה

למה הבטן נפוחה ואיך עוזרים לה להפוך לחטובה 

בטן נפוחה היא בולטת וגדולה לעומת שאר הגוף, ונראית ככרס בולטת ביחס למידות הגוף האחרות. כאשר מנסים להבין למה הבטן נפוחה ניתן להניח שהתשובה טמונה בבטן. 

הבטן היא המרכז של אזור העיכול בגופנו. אם היא גדולה ובולטת אפשר לשער, גם בלי להבין הרבה ברפואה או פיזיולוגיה, כי מקורה של הבעיה במערכת העיכול. 

כעת, כמו חוקרים טובים, עלינו להבין למה הבטן נפוחה דווקא אצלנו ומהי בעצם הבעיה הספציפית במערכת העיכול שגורמת לבטן הנפוחה לצאת. 

ראשית נבין האם ישנן הרבה סוגי בעיות במערכת העיכול שיכולות לגרום לכך שהבטן תתנפח, או שמא אפשר להתמקד יותר, ולמצוא גורם עיקרי ונפוץ לבעיה בקרב נשים.

אז כן, בדרך כלל התשובה לשאלה למה הבטן נפוחה חוזרת על עצמה במרבית המקרים אצל נשים שסובלות מבטן נפוחה.  

למה הבטן נפוחה – שתי סיבות עיקריות יכולות לגרום לבטן גדולה ומתנפחת:

תזונה – כל מה שנוגע לתזונה לא נכונה, אכילת מאכלים שגורמים לעומס במערכת העיכול, גזים ועוד. גם הרגלי אכילה לא נכונים יגרמו לבטן להתנפח, כמו אכילה מהירה של מזון, בליעת המזון לפני שלועסים אותו היטב, ועוד. 

איזון – מערכת העיכול בגופנו עובדת ביעילות כאשר הגוף בריא וכאשר הגוף והיא נמצאים במצב מאוזן. במערכת העיכול, ובפרט באזור הקיבה, ישנם מיליוני חיידקים ידידותיים שמסייעים לספיגת המזון היטב בגוף בעת העיכול. מסיבות שונות של חיים בעולם מתועש, כמות החיידקים הידידותיים יכולה שלא להיות מספקת. כשבנוסף, החיידקים הרעים גוברים עליהם מבחינה כמותית. זה מסביר למה הבטן נפוחה, גורם למצב של בטן נפוחה ולכן הגוף זקוק לאיזון.

הדרך הטובה ביותר לתרום לאיזון הגופני של מערכת העיכול ושל החיידקים הידידותיים היא על ידי צריכת פרוביוטיקה. נטילת תוסף פרוביוטי טוב ואיכותי שמכיל חיידקים טובים וידידותיים למערכת העיכול תתרום לאיזון ולשקט במערכת העיכול. המערכת תירגע, ותוכל לעבוד טוב ובאופן יעיל יותר. כתוצאה מכך ובסופו של תהליך, ספיגת המזון תהיה טובה יותר והבטן תשתנה לטובה ותהיה חטובה וחזקה, ולא בטן נפוחה

 

אשה במדיטציה יושבת ברוגע - שלווה חשובה לפתור בעיית בטן נפוחה
גורמים רבים מסבירים למה הבטן נפוחה, בהם מתח וסטרס. שמירה על רוגע תסייע לפתור את הבעיה של בטן נפוחה

 

עם התמדה בצריכת פרוביוטיקה טובה ואיכותית, בשילוב כמובן של אורח חיים בריא ותזונה נכונה, ניתן להגיע להישגים מרשימים – בטן חטובה, מעוצבת ורזה. 

בטן מחוטבת ורזה נראים כמו חלום רחוק או פנטזיה עבור מי שבטנו הולכת לפניו,  אבל כאן זה המקום לתת במה לפן המנטלי ולהאמין בעצמנו. 

לכל מי שסובלת מכך – כאשר נפרגן לגוף שלנו ונדע להזין אותו ברכיבים הטובים לבנייה שלו ולפעולתו, אנחנו נראה תוצאות, ואולי אף מהר יותר ממה שאנחנו יכולות לדמיין. 

אכילה נכונה של מאכלים טובים לגוף, בריאים וטבעיים, מאכלים המכילים את אבות המזון החשובים, חלבונים, שומנים טובים, ויטמינים ומינרלים, תקפיץ את הבריאות. 

לצד זאת, תוסף של פרוביוטיקה איכותית יסייע תוך זמן לא ארוך למערכת העיכול להגיע לאיזון ולעבוד ביעילות. וכשמערכת העיכול תעבוד היטב, התוצאה תיראה על הבטן, שתלך ותקטן. מי שיש לה בטן נפוחה יכולה לראות תוצאות בעקבות השימוש בפרוביוטיקה.

פרוביוטיקה יעילה מאוד ואיכותית שמצליחה לסייע לנשים רבות עם בעיה של כרס בולטת ביחס לגוף שנראית כמו “צמיג”, היא פרוביוטיקה FLY. המוצר האיכותי הזה מכיל מינון מומלץ של חיידקים ידידותיים, שתורמים לאיזון מערכת העיכול ועוזרים מאוד לפתרון הבעיה. בנוסף, פרוביוטיקה FLY מכילה צמחים מרגיעים שעוזרים להפחית סטרס, שנמצא שגם הוא מוריד את יעילות עבודתה של מערכת העיכול ומוביל לנפיחות בבטן. אז ללא הסטרס הזה, מצב הבטן ישתפר. וכך לא נתהה כל הזמן למה הבטן נפוחה.

אז למי שיש בטן נפוחה וגדולה – נוכל להשיג בטן מחוטבת קלילה ונעימה, כזו שלא מטרידה אותנו ביומיום ובמחשבות. וגם בריאה יותר.  

מי אני ומה מביא אותי ללוות נשים לחיות בגוף בריא, חזק וחטוב?
בשנת 2014, עליתי 20 קילו ב-3 חודשים בעקבות משבר נפשי ומחלת כבד שהתפרצה בתוך גופי, התחלתי לקחת כדורים לתפקודי כבד ובמקביל ניסיתי כל דיאטה אפשרית לירידה במשקל, ותמיד תהיתי איך כל פעם מחדש אני מאבדת את עצמי ונופלת לאכילה חסרת גבולות! התחושה היא כאילו משהי אחרת השתלטה עליי ולקחה לי את זכות הבחירה. הבנתי שאין סיכוי שאני אצליח לרדת במשקל ולשמור עליו כל עוד אני לא אלמד לשלוט באכילה שלי, החלטתי לא לוותר ולמצוא את הדרך שלי להצליח!

בעקבות ההצלחה הענקית שחוויתי בתהליך שלי, החלטתי לפתוח קבוצת פייסבוק ולעזור לעוד נשים. הנשים הללו חוו פריצות דרך שאפילו אני הופתעתי, ואז הבנתי שיש כאן בשורה מצילת חיים לנשים, וזו השליחות שלי בשבילך.

החלטתי להקדיש את כל הניסיון, הידע והתשוקה שלי, כדי שכל אישה תוכל גם היא להצליח ולהשיג את גוף החלומות שלה,

אני כאן כדי לעזור לך, זה הייעוד שלי!

ההתמודדות עם בטן נפוחה מאוד והפתרון הפשוט

בטן נפוחה, הנושא בו אנו דנים, מתברר כמיטרד גדול מאוד בקרב נשים. למעלה משליש מהנשים סובלות משום שיש להן בטן נפוחה מאוד. בטן גדולה ובולטת, באופן לא פרופורציונלי לגופן. כלומר הבטן גדולה ובולטת גם אם שאר הגוף רזה יותר לעומתה. 

נשים סובלות מבעיית הבטן הנפוחה. 

בטן נפוחה מאוד מפריעה להן מלא מעט בחינות, הן חיצוניות והן פנימיות. 

המראה אינו אסתטי לעומת בטן רזה ומחוטבת. הנשים מתקשות להשלים עם הכרס שבולטת ביחס לגוף, מתביישות, ומתקשות למצוא בגדים שיסתירו כאשר זאת בטן נפוחה מאוד

במרבית המקרים כאשר הבטן נפוחה, הדבר מעיד על כך שהגוף ומערכת העיכול לא מתפקדים כיאות. אז בטן גדולה בדרך כלל באה עם “מתנות” נוספות כמו גזים, מערכת עיכול עצבנית, עיכול לא תקין. היא מגיעה תחושה של אי נוחות, כאבי בטן וגזים ונפיחות. 

 

בטן נפוחה - אשה עם בטן שכבר אינה נפוחה
למה הבטן נפוחה? אחת הסיבות היא חוסר איזון במערכת העיכול. תזונה נכונה ופרוביוטיקה יסייעו לכם ליהנות ולשכוח שהיתה לכם בטן נפוחה

 

בטן נפוחה מעידה לרוב על בעיות שקשורות למערכת העיכול. חוסר איזון של המערכת או על כך שהגוף אינו בריא ב-100 אחוז ולא עובד באופן יעיל ושוטף. ולרוב מתברר כי המקור לנפיחות בבטן הוא חוסר איזון במספרם של החיידקים הידידותיים למערכת העיכול. 

כאשר אנו באים לפתור את הבעיה אנחנו באים לשפר את מצבנו הפיזי, להבריא מצב בריאותי מסוים. 

אז אולי בתחילה נדמה כי כשהבטן גדולה זה מטרד חיצוני ואסתטי, אבל הרבה יותר מכך, בטן נפוחה מאוד היא בעיה פנימית של הגוף שביכולתנו לפתור ודי בקלות. 

ואחרי שהבנו כי יש סיבה עיקרית ונפוצה אחת לבעיה בקרב נשים, כבר ניתן לומר – פרוביוטיקה ואפשר לשכוח ממצב של בטן נפוחה.

אהבת את מאמר? שתפי אותו

עם תוצאות אי אפשר להתווכח

תפריט נגישות