ממשיכים בשגרה כואבת, ולא מתרגלים- עד שכולם חוזרים

משלוח חינם בקנייה מעל 300 שקל  |  להזמנה טלפונית 050-9755552  |  חדש! משלוחים לארה״ב ואירופה

משלוח חינם בקנייה מעל 300 שקל

להזמנה טלפונית 050-9755552 | חדש! משלוחים לחו״ל

בטן נפוחה בגיל המעבר - איך מתמודדות עם הבעיה הכל כך נפוצה?

אשה עם בטן נפוחה - בטן נפוחה אצל נשים
מה גורם לבטן נפוחה? נגלה ונפתור

נשים רבות סובלות מנפיחות בטנית, בטן נפוחה בגיל המעבר, ועוד. מהן הסיבות ובעיקר כיצד ניתן לפתור את הבעיה

בטן נפוחה אצל נשים – למה התופעה נפוצה כל כך? 

בטן נפוחה בגיל המעבר היא בעצם אחד המאפיינים שמעידים על כך שיש לא מעט בעיות של בטן נפוחה אצל נשים

חשוב לדעת, שנשים רבות סובלות מבעיות של בטן נפוחה, כרס גדולה, ואי נעימות כללית הקשורות לאזור הבטן. 

גם גברים כמובן סובלים מהתופעה. בטן נפוחה וכרס היא תופעה רחבה לשני המינים. 

אולם אם נתמקד רגע בעולם הנשי – לצד שלל הגורמים השונים שגורמים לבטן נפוחה, קיימת תופעה רחבה של בטן נפוחה אצל נשים משום שמחזור החיים של האישה מגדיל עוד יותר את הבעיות והקושי סביב אזור הבטן. 

נשים באופן טבעי חוות במהלך חייהן תופעות הורמונליות רבות ושונות. החל ממעגל של מחזור חודשי, וסת, היריון, פוסט הריון ועד לגיל המעבר (ולכן יש גם תופעה של בטן נפוחה בגיל המעבר).  

כל נושא ההורמונים משפיע מאוד על גופנו, ובתוך כך, גם על הבטן. לכן אנו הנשים צריכות להכיר היטב את התופעה של בטן נפוחה אצל נשים ולדעת כיצד להתמודד איתה ולסייע לעצמנו. 

בטן נפוחה אצל נשים (גם אצל גברים), היא בטן שבולטת באופן ניכר לעומת שאר חלקי הגוף. זאת אומרת שגם אם מדובר באישה רזה וחטובה עדיין בטנה תהיה גדולה בצורה שנראית לעין ובולטת ביחס לשאר הגוף. 

הבטן בדרך כלל תיראה כמו כרס משתפלת. זה לא נעים. אבל הרבה מעבר לעניין האסתטי שמטריד, בגלל שאנו חיים בעולם בו נשים וגברים שואפים למראה חטוב, הנושא החשוב והמהותי יותר כאן הוא הבריאות. 

 

אשה מודדת בטן - בטן נפוחה אצל נשים
בטן נפוחה אצל נשים, בטן נפוחה בגיל המעבר - מגלים את המקור לבעיה ומסייעים לפתור אותה

 

בטן נפוחה אצל נשים מעידה על בעיה שקשורה לבטן. הבטן מרכזת הרבה איברים פנימיים ואחד החשובים שבהם היא מערכת העיכול.

אז ראשית, כלל חשוב לחיים וללא קשר בכלל לבעיה של בטן נפוחה אצל נשים שאנו סובלות ממנה – חשוב לאכול טוב ובריא. 

חשוב לאכול מזון טבעי, בריא, כזה שעוזר לנו לקיים גוף בריא, קליל, חיוני ואנרגטי. זה כולל הרבה מזונות טבעיים שמכילים את אבות המזון החיוניים – פחמימות במידה מועטה, חלבונים, שומנים טובים, מינרלים וויטמינים. 

מעבר להרכב המזון, בטן נפוחה לפעמים קשורה להרגלי אכילה לא נכונים. 

חשוב לאכול באופן מסודר. לא “לטרוף” מזון, ובנוסף לאכול לאט ובמתינות. לא לבלוע מהר את האוכל בלי ללעוס.  כשאוכלים מהר, המזון מתעכל בצורה לא טובה, בבטן יכולים להצטבר גזים רבים, והיא תתנפח. כך נראה תופעות כמו כרס בירה, בטן נפוחה אצל נשים, בטן נפוחה בגיל המעבר, ועוד. 

כאשר אנו רוצות לפתור את בעיית הבטן הנפוחה חשוב שנדע – גם אם ננקוט בתזונה הטובה ביותר, לפעמים יש בעיות מהשורש שצריך לטפל בהן. 

לצד נושא התזונה והרגלי התזונה שחשוב שנאמץ, נושא חשוב ופחות מדובר הוא נושא האיזון של מערכת העיכול. 

לסובלים מבטן נפוחה וגדולה – במערכת העיכול יש חיידקים ידידותיים שמסייעים לעיכול המזון ולפירוק שלו, ובעצם לעיכול תקין. כאשר העיכול עובד באופן תקין גם הגוף עובד כמו שצריך. לעומת זאת חוסר איזון במערכת העיכול גורם לעיכול לעבוד שלא באופן תקין ואז אנו רואים את התוצאה של בטן נפוחה אצל נשים. לכן עלינו לדאוג לצריכת פרוביוטיקה.

ככל שמתבגרים, הגוף המתבגר נוטה לעבוד באופן פחות ופחות יעיל, ולכן עלינו לעזור לו. לעיתים צעירות עם אורח חיים לא בריא עדיין לא ירגישו את תוצאות האכילה וחוסר האיזון, אבל בהמשך כן. בטן נפוחה בגיל המעבר היא תופעה שלפעמים אפילו יותר נפוצה יותר מאשר בקרב צעירות, והסיבות ברורות. בגלל הגוף המתבגר שזקוק לכך שנתייחס אליו בכבוד, נשמור עליו ונקפיד על תזונה טובה ואיזון.  

בטן נפוחה אצל נשים, כמו בטן נפוחה בגיל המעבר היא בעיה מאוד לא נעימה. 

יש לך בטן נפוחה, בטן בולטת, כרס גדולה, בטן צמיגית? יש פתרון שיעזור לך להשיג בטן מחוטבת, חזקה ומעוצבת. שלך, מזל 

אנחנו רוצים למנוע את המצב, ויכולים לעשות זאת! בטן נפוחה אצל נשים היא לא גזרת גורל וכך גם לא בטן נפוחה בגיל המעבר.

מה גורם לבטן נפוחה, ובמיוחד אצל נשים

מה גורם לבטן נפוחה היא שאלה חשובה שמעניינת אותנו הנשים. ולמה? 

כי נשים במיוחד סובלות מתופעה זו בכל שלבי חייהן: בטן נפוחה בקרב נשים צעירות, בטן נפוחה בגלל מחזור, בטן שמתנפחת בביוץ, בטן גדולה מנופחת לאחר הריון, בטן נפוחה בגיל המעבר ועוד. 

אנחנו רוצים לדעת מה גורם לבטן נפוחה כדי לאתר את הגורם ולנסות לפתור את הבעיה. 

כאשר הבטן נפוחה היא מרמזת שבעצם ישנה בעיה באזור המרכזי של גופנו, האזור בו נמצאת הבטן, בעיה שממנה נובעת הנפיחות הבטנית. 

במרכז הבטן נמצאת מערכת העיכול וקל מאוד להבין שכפי הנראה הבטן הנפוחה מעידה על בעיות הקשורות לתזונה. ואיך אנו בעצם יודעים זאת? ואיך מנסים להבין מה גורם לבטן נפוחה

היות ואנחנו יודעים שהרבה מהבריאות שלנו קשור לתזונה ואכילה, אז אם הבטן נפוחה,  אפשר להניח שישנה בעיה במערכת העיכול שגורמת לבטן להתנפח. הבעיה הזאת של בטן נפוחה וגדולה נפוצה  בכל גיל ושלב בחיים. זה קורה לנשים צעירות במחזור, לפני מחזור, במצבים הורמונליים שונים, וגם מבוגרות שסובלות ממצב של בטן נפוחה בגיל המעבר.

 

בטן נפוחה בגיל המעבר - אישה בוגרת אוכלת בריא
בטן נפוחה בגיל המעבר או בטן נפוחה אצל נשים - תזונה מאוזנת ובריאה תסייע לפתור את הבעיה

 

אנו חיים בעולם מתועש שבו הצלחת שלנו מורכבת מאוכל מעובד עם הרבה מרכיבים לא טבעיים, שאנשים מתמכרים אליהם. המאכלים הללו מעלים משמעותית את הסיכון לבעיות בריאות, בעיות עיכול בפרט, וגם לאותה בטן נפוחה, שאנו כל כך תוהים לגביה – מה גורם לבטן נפוחה

בעולם שמציע אוכל מעובד ותעשייתי ושפע שקשה לעמוד בפניו, התזונה של מרביתנו היא לא במיטבה. יותר מכך, התזונה הלא טובה, לא רק שאינה מסייעת לנו לחיות חיים בריאים וטובים, אלא אף עלולה לגרום לנו לבעיות בריאות שונות. 

כאשר התזונה לא טובה גם מערכת העיכול נפגעת. כלומר, היא מתפקדת לא טוב. 

עכשיו נבין מה גורם לבטן נפוחה ונתמקד בבעיה שקשורה לתזונה, אבל אפילו קודמת לה – האיזון של מערכת העיכול. במערכת העיכול שלנו, בקיבה, ישנה אוכלוסיה שלמה של חיידקים ידידותיים, שאנו רוצים שיהיו לנו. החיידקים הללו, שהם חיידקים פרוביוטיים, מסייעים לעכל את המזון, לפרק אותו, ובעצם עוזרים לתהליך עיכול תקין וטוב. 

למרבה הצער, אורח החיים המודרני עושה רע לחיידקים הידידותיים, ומפחית באופן ניכר את מספרם. ולעומתם, גדל מספרם של החיידקים הטובים והמזיקים שאיננו רוצים בהם. 

במצב הזה כל האיזון של מערכת העיכול שלנו מופר ולמעשה תהליך העיכול נפגם, והדבר ניכר במראה של בטננו שהופכת לגדולה ונפוחה. מחסור בחיידקים פרוביוטיים טובים זה דבר אשר עונה לשאלה מה גורם לבטן נפוחה. למעשה הסימפטום החיצוני של בטן נפוחה מעיד על משהו עמוק יותר ופנימי שמתפקד לא טוב, וזה כאמור מאזן החיידקים באזור מערכת העיכול.

כאשר אנו מבינות מה גורם לבטן נפוחה – חשוב מאוד לאזן את מערכת העיכול שלנו. נטילה של תוסף פרוביוטיקה המכיל חיידקים פרוביוטיים תסייע מאוד לתהליך העיכול לפעול באופן תקין. נשים רבות שסבלו מהשמנה בטנית, מבטן נפוחה וגדולה, גזים במערכת העיכול, ועוד תופעות הקשורות לבטן גדולה ונפוחה, נטלו פרוביוטיקה FLY והתוצאות הטובות ניכרות. בתום תהליך שבו הן דואגות לגופן הן חשות כיצד הבטן מאבדת נפח, נצמדת לגב, והופכת לבטן חטובה וחזקה. 

כך אנו גם דואגות למראה שלנו ובעיקר לבריאותנו. פותרות בעיות של בטן נפוחה בקרב נשים בכל גיל, מגיל צעיר ועד בטן נפוחה בגיל המעבר

מה הסיבה לבטן נפוחה

בטן נפוחה היא בעיה רחבת היקף הרבה יותר ממה שניתן לחשוב ולתאר, ולכן אנו רוצים לאתר מה הסיבה לבטן נפוחה

לא רק לגברים יש “כרס בירה” כמו שנהוג לחשוב. נשים רבות סובלות מבטן נפוחה בעצמן. נשים צעירות רבות סובלות מהבעיה סביב המחזור שלהן, נשים אחרות בגיל הפוריות יכולות לסבול מבטן נפוחה אחרי הלידה, וגם נשים בוגרות יותר ובפרט בתקופות הורמונליות שונות, כמו התופעה של בטן נפוחה בגיל המעבר

הנשים שסובלות מבטן גדולה ונפוחה לא אוהבות את הבעיה האסתטית, הן נואשות משום שהן רוצות להיראות רזות וחטובות, שהבגדים יעלו עליהן, ויהנו מהמראה של עצמן. אבל הרבה לפני שבכלל הן צריכות לחשוב על הפן האתסטי, חשוב להבין שלמצוא פתרון לבעיה של הבטן הנפוחה חשוב בעיקר בגלל הפן הבריאותי. 

מה הסיבה לבטן נפוחה – כאשר נשים סובלות מבטן נפוחה הדבר מעיד כי משהו במערכת העיכול בגופן אינו מתפקד היטב. שהרי אם מערכת העיכול היתה עובדת באופן חלק, אז הבטן היתה נראית בפרופורציות כמו שאר הגוף, ולא היתה נראית נפוחה לעומתו. 

הבטן נפוחה מעידה על אי נוחות בבטן, על גזים, ועיכול שאינו תקין. 

 

אשה בגיל מבוגר סובלת מהבטן - מה גורם לבטן נפוחה
בטן נפוחה בגיל המעבר היא בעיה שניתן לפתור - הקפדה על תזונה מאוזנת ופרוביוטיקה יכולה להקל על הבעיה

 

מה הסיבה לבטן נפוחה ומה עושים – 

כמובן שחשוב להקפיד על תזונה נכונה, ולאכול היטב, לאט, ובריכוז מלא. דוגמה להמחשה: כאשר נאכל מהר, ונדבר תוך כדי אכילה, מבלי ללעוס היטב את המזון ותוך בליעתו לפני לעיסה יסודית, בעצם יחד עם המזון ייכנס לגוף שלנו למערכת העיכול הרבה אוויר. הדבר עלול לגרום לגזים במערכת העיכול. ואותם גזים שנקלעו למערכת העיכול, רוב הסיכויים שיגרמו לנפיחות בטנית. 

מה הסיבה לבטן נפוחה – כאשר משקללים מקרים רבים של נשים שסובלות מבעיית בטן נפוחה, מנשים צעירות שיש להן בטן נפוחה סביב המחזור או הביוץ, ועד מבוגרות שסובלות מבעיית בטן נפוחה בגיל המעבר, עולה שאחת הסיבות העיקריות לבטן נפוחה היא חוסר איזון במערכת העיכול. 

באופן כללי, ובטח בהקשר של בטן נפוחה – מערכת העיכול שלנו צריכה להיות מאוזנת על מנת לעבוד טוב ולתפקד היטב. כאשר היא עובדת היטב, כל התהליך של העיכול שמתרחש ברובו באזור הבטן, עובד חלק, והבטן לא מתנפחת כך לא נראה נפיחות בטנית, ונשים שסובלות מהתופעה, מנפיחות בטנית בזמן מחזור או ביוץ ועד בטן נפוחה בגיל המעבר, לא יסבלו ממנה. 

כאשר אנו כבר יודעים מה הסיבה לבטן נפוחה, אחת הדרכים הפשוטות לסייע לאיזון של מערכת העיכול היא באמצעות נטילת פרוביוטיקה. 

ומדוע? חוסר איזון של מערכת העיכול נגרם פעמים רבות בגלל מחסור של חיידקים פרוביוטיים. הם נחוצים מאוד כי הם מסייעים לפירוק טוב ויסודי של המזון. 

צריכת פרוביוטיקה מסייעת להחזיר את משק החיידקים לאיזון, משום שהיא עוזרת להחזיר לגוף חיידקים פרוביוטיים טובים וחיוביים שאנו זקוקים להם. 

מערכת העיכול תפעל טוב יותר, ונחוש בתוצאות – נזכה לבטן חטובה חזקה ושטוחה יותר ממה שיכולנו לדמיין. 

זאת אומרת, לאחר שכבר הבנו מה הסיבה לבטן נפוחה, על שלל סוגיה – “כרס בירה” לגברים, בטן נפוחה אצל צעירות, בטן נפוחה בגיל המעבר, אנחנו נעזור לעצמנו ונפתור את הבעיה.

סיבות לבטן נפוחה

סיבות לבטן נפוחה יכולות להיות רבות. עם זאת, ניתן להבין כי יש סיבות שהן יותר נפוצות, ולהתמקד בהן ובפתרונן.

בטן נפוחה היא לא רק בעיה גברית של גברים שסובלים מכרס. גם נשים רבות סובלות מבטן נפוחה בכל גיל, מצעירות ועד בטן נפוחה בגיל המעבר

בטן שהיא נפוחה לעומת שאר הגוף, מעידה על בעיה הקשורה לבטן. מערכת העיכול היא מפתח לנושא הזה. כאשר אנו אוכלים תזונה בריאה ומאוזנת, גופנו בריא. כאשר אוכלים אוכל מעובד ולא טבעי, ג’אנק, או אוכל שאינו בריא, הגוף מגיב בהתאם, בהשמנה ובסיכון למחלות שנובעות מהשמנת יתר. 

בנושא של בטן נפוחה, יש לא מעט סיבות לבטן נפוחה. את מרביתן ניתן לייחס לתזונה שלנו ולמצב של מערכת העיכול שלנו. 

מערכת העיכול הארוכה והמסועפת שבגופנו עוברת לאורך אזור הבטן. כאשר פעילותה אינה תקינה, הדבר יתבטא בהשמנה בטנית, בנפיחות באזור הבטן כמו כרס, במראה של צמיג סביב הבטן, בבטן נפוחה וגדולה. 

בתוך מערך של סיבות לבטן נפוחה, מערכת העיכול חייבת לעבוד באיזון. ואם היא אינה מאוזנת – יש לדאוג לאיזון של מערכת העיכול בהקדם. גופנו זקוק לחיידקים פרוביוטיים טובים לתהליכים שונים, כאשר אחד מתפקידיהם של החיידקים הטובים הוא סיוע לתהליכי פירוק המזון והעיכול. 

 

מה גורן לבטן נפוחה - חילוף חומרים תקוע
מה גורם לבטן נפוחה? בטן נפוחה אצל נשים נובעת מסיבות רבות, בין היתר חילוף חומרים איטי. נטפל בבעיה באמצעות תזונה

 

בגלל אורח החיים המודרני – הסביבה המזוהמת, האוכל המעובד והמתועש, סטרס, וסיבות נוספות – הרכב החיידקים הפרוביוטיים בגופנו נמצא במחסור. וזה קורה משום שהגוף לא מקבל את ההזנה הטובה עבורו. 

במצב כזה מערכת העיכול אינה עובדת טוב וזו אחת מאותן סיבות לבטן נפוחה – ולמעשה זו סיבה עיקרית במרבית המקרים.

כדי ליצור איזון, יש להגדיל את הרכב החיידקים הפרוביוטיים הטובים בגוף. מומלץ לצרוך פרוביוטיקה טובה ואיכותית. תוסף מסוג זה ייתן לגוף בוסט של חיידקים פרוביוטיים טובים שיסייעו לו, ולפתרון של מגוון בעיות, בהן גם הנפיחות בבטן. 

פרוביוטיקה FLY היא אחד המוצרים האיכותיים שמסייע לנשים רבות עם בעיה של בטן נפוחה וגדולה. נטילה סדירה של התוסף מחזירה לגוף את הרכב החיידקים הפרוביוטיים הנחוצים לקיומו התקין. מלבד רכיבים איכותיים שמכיל התוסף המיוחד, שמחזיר לגוף כמות נכבדת של חיידקים טובים פרוביוטיים לתפקודו התקין, המוצר מכיל גם רכיבים שמסייעים בהפחתת מתח וסטרס. כל הרכיבים הללו עוזרים להשגת המטרה ולהיפטר למי שיש בטן נפוחה. 

סיבות לבטן נפוחה – 

יש הרבה הצעות לפתרון בעיה של נפיחות בבטן. דבר אחד ניתן לומר – פרוביוטיקה מסייעת לפתור את הבעיה מהשורש. ובכך חשיבותה. 

סובלת מנפיחות בבטן? בטן נפוחה בגיל המעבר, בטן נפוחה בגלל מחזור, נפיחות בבטן בעת ביוץ, בטן נפוחה קבועה ותמידית? סיבות לבטן נפוחה הן רבות. אמצו לעצמכן פתרון טוב שיכול לעזור לבטן הנפוחה מהשורש. 

מי אני ומה מביא אותי ללוות נשים לחיות בגוף בריא, חזק וחטוב?
בשנת 2014, עליתי 20 קילו ב-3 חודשים בעקבות משבר נפשי ומחלת כבד שהתפרצה בתוך גופי, התחלתי לקחת כדורים לתפקודי כבד ובמקביל ניסיתי כל דיאטה אפשרית לירידה במשקל, ותמיד תהיתי איך כל פעם מחדש אני מאבדת את עצמי ונופלת לאכילה חסרת גבולות! התחושה היא כאילו משהי אחרת השתלטה עליי ולקחה לי את זכות הבחירה. הבנתי שאין סיכוי שאני אצליח לרדת במשקל ולשמור עליו כל עוד אני לא אלמד לשלוט באכילה שלי, החלטתי לא לוותר ולמצוא את הדרך שלי להצליח!

בעקבות ההצלחה הענקית שחוויתי בתהליך שלי, החלטתי לפתוח קבוצת פייסבוק ולעזור לעוד נשים. הנשים הללו חוו פריצות דרך שאפילו אני הופתעתי, ואז הבנתי שיש כאן בשורה מצילת חיים לנשים, וזו השליחות שלי בשבילך.

החלטתי להקדיש את כל הניסיון, הידע והתשוקה שלי, כדי שכל אישה תוכל גם היא להצליח ולהשיג את גוף החלומות שלה,

אני כאן כדי לעזור לך, זה הייעוד שלי!

בטן נפוחה סיבות רבות ופתרון מעניין אחד

בטן נפוחה בגיל המעבר, בטן נפוחה בזמן מחזור, בטן נפוחה בביוץ, בהריון ועוד, הן תופעות שונות של נפיחות בבטן מהן סובלות נשים. 

למי שיש בטן נפוחה סיבות לאותה תופעה הן נחוצות, כי כאשר נבין מהן הסיבות שגורמות לנפיחות בבטן נוכל לסייע לפתרון. 

בטן נפוחה סיבות – לאחר מיפוי סיבות רבות שיכולות לגרום לבטן נפוחה, ניתן להתמקד בסיבה אחת מרכזית, שהיא האיזון במערכת העיכול. 

האיזון של מערכת העיכול תלוי בהרכב החיידקים הפרוביוטיים שנמצאים בה. כאשר יש הרכב גדול ומספק של חיידקים פרוביוטיים ידידותיים וטובים, מערכת העיכול מאוזנת. כאשר יש מחסור בחיידקים ידידותיים, המערכת אינה ומאוזנת, ובמצב כזה עלולה להיווצר תופעות שונות של נפיחות בטנית כמו בטן נפוחה בגיל המעבר.

 

תזונה מאוזנת ופרוביוטיקה FLY לפתרון בטן נפוחה בגיל המעבר
בטן נפוחה בגיל המעבר, בטן נפוחה אצל נשים. לא משנה מה גורם לבטן נפוחה, פרוביוטיקה טובה ותזונה מאוזנת יסייעו לפתרון

 

אז אחרי שפיצחנו את נושא בטן נפוחה סיבות – ניתן לסייע לאיזון של מערכת העיכול על ידי נטילת פרוביוטיקה איכותית. תוסף בשם FLY, שסייע לנשים רבות עם בעיה של בטן נפוחה, הוא תוסף איכותי שמכיל חיידקים פרוביוטיים בהרכב נחוץ לגוף, ובנוסף מרכיבים שמסייעים להפחתת סטרס, שגם הם מסייעים להורדת הנפיחות בבטן.

לאחר שניתחנו והבנו כי לתופעה של בטן נפוחה סיבות שונות, ולאחר שאיתרנו סיבה אחת נפוצה ועיקרית, אנחנו יכולים כעת להרגיש בטוחות. אנחנו יכולות לסייע לבעיות רבות של בטן נפוחה שפוקדות נשים, ולפתור אותן אחת ולתמיד. למשל: בטן נפוחה במחזור, בטן מנופחת בזמן ביוץ, כרס גדולה בגלל בעיות הורמונליות שונות, וגם בטן נפוחה בגיל המעבר.

אהבת את מאמר? שתפי אותו

עם תוצאות אי אפשר להתווכח

תפריט נגישות